Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zásady vaření v naší mateřské škole

Při sestavování jídelníčku v naší mateřské škole se řídíme plněním spotřebního koše, který je součástí vyhlášky č. 107/2005 Sb. o školním stravování. Dále se řídíme doporučenou pestrostí stravy vydanou Společností pro výživu, kterou schvalují i všechny krajské hygienické stanice a Česká školní inspekce.
V naší školní jídelně používáme pouze čerstvé kvalitní suroviny. Pokud je to možné, tak při nákupu surovin dáváme přednost regionálním dodavatelům jako je Valašská mlékárna Valašské Meziříčí, vejce nám dodává firma INARI Slavičín (pan Humpola), která chová slepice ve volném chovu. Farma Rudimov, majitel pan Žák, nás zásobuje domácím hovězím masem, které do jídelníčku zařazujeme přibližně každý druhý týden. Rodinná firma KOSTERA se zaměřuje na výrobu koření, bramborových směsí na přípravu bramborového těsta nebo halušek, jogurtové knedlíčky, müsli, pohankové nebo jáhlové kaše.
Při výběru potravin pro nás není kritériem pouze cena, ale i kvalita a původ.

 

Na dopolední svačinky připravujeme různé pomazánky, které na chlebu zdobíme kouskem zeleniny, kaše – krupicovou, z ovesných vloček, jáhlovou, ze špaldové krupice a nápoj – kakao, malcao, bílou kávu, ovocný čaj.

Jako přesnídávku podáváme dětem ovoce, zeleninu, případně ovocný nebo zeleninový talíř, kde si děti mohou vybrat z různých druhů podle sezóny nebo nabídky prodejen.                                                        
Vývary do polévek připravujeme z čerstvého masa a kořenové zeleniny. K dochucení používáme takové dochucovací prostředky, které neobsahují glutamát sodný a používáme je jen ve velmi malém množství. Vzhledem k plnění spotřebního koše zařazujeme častěji zeleninové a luštěninové polévky. Jako zavářku upřednostňujeme pohanku, jáhly, ovesné vločky, kroupy, bulgur, zahušťujeme jednak hladkou moukou, v poslední době i špaldovou nebo cizrnovou.

Pro přípravu hlavních jídel používáme kvalitní výsekové maso. Týdenní výběr druhů masa je rozmanitý – vepřové, hovězí, králičí, krůtí, kuřecí nebo zvěřinu s tím, že vepřové maso se snažíme zařazovat jednou za týden. Dvakrát do měsíce vaříme ryby – tresku, mahi-mahi, tilápii, občas i čerstvého lososa.
Přílohy jako např. - bramborovou kaši zásadně nepřipravujeme z polotovaru, ale pouze z čerstvých surovin – z brambor, mléka a másla. Kromě tradičních příloh do jídelníčku zařazujeme i gnochi, bulgur, tarhoňu, kroupy, kuskus.

Nedílnou součástí spotřebního koše jsou luštěniny. Dnešní trend je jejich zařazování ne ve spojení s párkem, vejcem nebo uzeným masem, ale v menších dávkách a častěji. Čočku, hrách, fazole, sóju a cizrnu přidáváme do pomazánek, polévek, připravujeme mozaikovou rýži (rýže a čočka), v menším množství do hlavních pokrmů – např. vepřové kostky s cizrnou a mrkví s vařenými bramborami.

Každý týden připravujeme jeden bezmasý pokrm (většinou zeleninový nebo luštěninový) a každý druhý týden sladké jídlo.

Hlavní pokrm bývá vhodně doplněn zeleninovým nebo ovocným salátem, kompotem, případně zeleninovou oblohou. Ze sterilovaných zelenin podáváme pouze červenou řepu a okurky.

Součástí stravy pro děti MŠ je také zajištění pitného režimu.                                                                                                                                     Jako nápoje jsou podávány ovocné sypané čaje, instatní čaje s vitamíny, vlákninou a jódem od firmy AG FOODS a Biogena, koncentráty ovocných nápojů, ovocné šťávy, 100% džus firmy Tropico (jedná se o 100% mražený koncentrát z ovoce, ze kterého se po naředění získá kvalitní džus s kousky ovoce), 100% jablečný mošt, kohoutkovou vodu s citronovou nebo pomerančovou šťávou.
Odpolední svačinky připravujeme lehčí – chléb s máslem, sýrem, zeleninou, džemem, doplněné mlékem nebo ovocným čajem. Každý týden zařazujeme mléčnou svačinku – jogurt, jogurtový nápoj, šlehaný tvaroh, pudink. 1-2x za měsíc pečeme moučník.

 

Snažíme se děti od malička učit správným stravovacím návykům a doufáme, že se k nám připojí i rodiče a děti budou ve zdravém stravování pokračovat i v základní škole.